Pisanie

Ustawienia sekcji Pisanie

Przejdź do sekcji Ustawienia -> Pisanie

Ustawienia pisania składają się z następujących elementów:
* Formatowanie:
– Konwertuj emotikony – zaznacz tę opcję jeżeli chciałbyś, żeby podczas pisania pojawiały się buźki w formie graficznej, obrazkowej.
– Niech WordPress automatycznie poprawia nieprawidłowo zagnieżdżony kod XHTML – pozostaw bez zmian

Ustawinia Pisania WPKolejne 3 podsekcje to informacje o domyślnej kategorii wpisów i odnośników, oraz wybór formatów w którym widoczny będzie każdy kolejny artykuł
* Domyślna kategoria wpisów
* Domyślny format wpisu
* Domyślna kategoria odnośników

* Press This
Press This jest maleńką aplikacją, która działa w Twojej przeglądarce i pozwala na kopiowanie fragmentów stron internetowych. Przy jej pomocy można kopiować ze stron internetowych tekst, obrazki i filmy, a następnie modyfikować te wycinki i publikować je na swojej witrynie wprost z okna „Press This”.
Przeciągnij i upuść poniższy przycisk na swoim pasku zakładek lub kliknij go prawym przyciskiem myszy i dodaj do ulubionych, aby umieścić tam skrót do dodawania wpisu.
wkrótce: film jak to zrobić

* Publikacja przez e-mail
Aby umożliwić publikację wpisów przez e-mail musisz utworzyć tajne konto e-mail z dostępem przez POP3. Jakakolwiek wiadomość wysłana pod ten adres zostanie opublikowana, więc lepiej nikomu go nie ujawniać. Zostaną w tej linijce pokazane losowe ciągi znaków, które możesz wykorzystać.

Uwaga!
Jest to raczej ciekawostka niż przydatna funkcja – łatwiej jest publikować posty z poziomu kokpitu, lub przy użyciu Press This

* Usługi aktualizacji
Usługi które pozwalają przechwycić informacje o nowym poście i rozesłać je po internecie. Są takie witryny które agregują dane o nowej zawartości w internecie i warto je pingować czyli warto wysyłać im informacje że dodaliśmy jakiś nowy post. Istnieje wtedy szansa, że nasz post będzie podlinkowany w większej ilości miejsc, co przełoży się na pozycjonowanie naszego bloga – więcej osób będzie mogło go zobaczyć.

Warto wejść do pokazanego linku  usługi aktualizacji  – jest  tutaj lista pinkserwisów, którą warto skopiować i wkleić w ustawieniach blogach.

Komentowanie jest wyłączone.