Motywy

Czym są motywy WordPress?

motywy WordPress

motywy WordPress

Motywy w WordPress to kompozycja, specyficzne połączenie tekstu z ilustracją, która ma za zadanie uatrakcyjnić wizerunek bloga/ strony, a przy tym przyciągnąć uwagę czytelników. To internetowa wizytówka.

Internauta w ciągu kilku sekund decyduje o tym czy zostać na danej stronie. Podświadomie zwraca szczególną uwagę na wygląd i unikalność strony. Motywy muszą być zatem ciekawe dla oka, rozpoznawalne, kojarzone z daną marką.

Od dobrze dobranego motywu zależy długoterminowe postrzeganie Twojego wizerunku w sieci.

Motywy WordPress można pozyskać pobierając je zarówno w wersji darmowej jak i płatnej. W Internecie jest mnóstwo stron gdzie można znaleźć szablony WordPress.

  • darmowe motywy WordPress – charakteryzują się zazwyczaj niższą jakością i funkcjonalnością od ich płatnych odpowiedników. Trzeba poświęcić dużo czasu żeby znaleźć bardziej rozbudowane, ciekawe i dopasowane darmowe motywy.
  • płatne motywy WordPress – za profesjonalne szablony WordPress trzeba zapłacić i przed zakupem wiedzieć na który motyw się zdecydować, żeby motyw spełniał nasze oczekiwania. Płatne motywy charakteryzują się za to wyższą jakością, możliwościami edycyjnymi, funkcjonalnością i unikalnością.

Jak wybrać odpowiedni i dopasowany motyw w WordPress?  

Zastanawiając się nad wyborem motywu, w pierwszej kolejności trzeba pamiętać o swoich potrzebach, przejrzystości i czytelności motywu. Proste i przejrzyste grafiki, nieskomplikowane logo czy ciekawy deseń mogą zdziałać cuda.

  • wybierz szablon, który odpowiednio zaprezentuje Ciebie / Twoją firmę w sieci
  • dopasuj grafikę pod zainteresowania
  • postaraj się żeby szablon w czytelny sposób, nawiązywał do przekazywanej treści
  • skup się na grupie docelowej, do której skierowany jest blog

Czym powinien charakteryzować się dobry motyw w WordPress?

  • układ treści – powinien być tak skonstruowany by odpowiadał potrzebom użytkowników. Czytelnicy korzystając z bloga muszą czuć, że dbasz zarówno o treść wpisów jak i łatwość w eksploatacji. Zadbaj o to, żeby właściwie umieścić kategorie wpisów czy archiwum.
  • kolorystyka – należy odpowiednio skonfigurować przekaz z wyglądem szablonu. Niektóre kolory nie pasują do danej tematyki. Wybierając motywy WordPress pamiętaj, że mają one stanowić tło dla przekazywanych treści.
  • funkcjonalność – dobre motywy WordPress wykorzystują minimalne środki do maksymalizowania skuteczności, a dodatkowe przyciski społecznościowe, zwiększają funkcjonalność naszej strony.

Odpowiednio zaprojektowana szata graficzna przyciąga uwagę czytelników i sprawia, że w oczach internautów stajesz bardziej atrakcyjny i rozpoznawalny.

 

motywy WordPress

motywy WordPress

zobacz:
wyszukiwanie motywu
instalacja i włączanie motywu
personalizacja motywu

Komentowanie jest wyłączone.